,, GOLF jest OK ,, – Akademia Golfa w Sokołowie

* Po 1989 roku zaczęto w Polsce budować obiekty przeznaczone do gry i treningu golfa. Większość polskich obiektów golfowych jest wybudowana przez inwestorów prywatnych. Ze względów szkoleniowych struktura tej bazy golfowej jest mocno niekorzystna. Mamy w Polsce dużo wspaniałych mistrzowskich pól golfowych , brakuje zaś niedużych, tanich obiektów, na których masowo można by szkolić w golfie dzieci i młodzież w wieku szkolnym.

* We wrześniu 2003 roku kilkunastu dziennikarzy europejskich na stałe zajmujących się golfem odwiedziło Polskę. Wśród gości byli przedstawiciele czołowych pism „Golf Magazine”, „Golf international”, „Svensk Golf”, „Golf Plus”. Oto opinia wyrażona przez to gremium: „Macie piękne pola, ale tylko dla wybranych. Koniecznie walczcie o publiczne pola i driving range. Bez nich golf nigdy nie będzie w Polsce popularny”. Mimo upływu czasu opinia nie straciła na aktualności.

Klub Golfowy Komorów będzie ,, WALCZYŁ ,,

Już w czerwcu 2020 teren naszej strzelnicy golfowej – driving range  w Sokołowie – zostanie wygrodzony białymi słupkami , pojawią się też dwie tablice informacyjne .

Na początku lipca planujemy zadaszyć część stanowisk tak , aby można było doskonalić umiejętności golfowe nawet przy niezbyt sprzyjającej pogodzie .

W następnym etapie planujemy powiększyć już istniejący ,, bunkier treningowy ,, i wybudować ,, chipping area ,, .

Ukoronowaniem naszych działań będzie wybudowanie pola golfowego par 3 z kilkoma dołkami typu ,, pich & putt ,,

Podsumowując ,  na terenie gminy będziemy mieli Akademię Golfa z wszystkimi elementami umożliwiającymi rozpoczęcie nauki i doskonalenie gry w golfa – każdy z mieszkańców Gminy Michałowice – pieszo, rowerem , w każdej wolnej chwili w ciągu kilku minut będzie mógł korzystać z Akademii Golfa .

Już od lipca będziemy organizować spotkania dla wszystkich chętnych chcących spróbować rozpocząć swoją przygodę z golfem – o terminach spotkań poinformujemy w następnych wpisach.

Wszystkich chętnych osoby fizyczne , firmy , organizacje społeczne i samorządowe zapraszamy do udziału w naszym projekcie ,,GOLF jest OK ,,

W następnych wpisach w naszym ,, Słowniku golfisty ,, wyjaśnimy znaczenie wszystkich terminów golfowych pojawiających się w naszych tekstach.

* ,,Pola golfowe dla wszystkich ,, – Jerzy Dutczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *