To był wyjątkowy Dzień Golfa w Gminie Michałowice

Wszystko odbyło się zgodnie z planem – odwiedziło nas ponad 200 osób , wszyscy się świetnie bawili z kijem i piłeczką .

Z ogromnym zaangażowaniem starali się uderzyć w piłkę i trafić do celu . Były konkursy z nagrodami , kącik plastyczny dla dzieci , można było coś zjeść i wypić w naszej restauracji pod chmurką .

Bardzo dużo osób zadeklarowało chęci kontynuacji swojej przygody z golfem – szkolenie , członkostwo w PZG .

Ten dzień potwierdził , że golf jest to znakomita forma rekreacji w każdym wieku – odwiedziły nas całe rodziny –  pogoda była super.

Dziękujemy wszystkim za udział .

Organizator: Klub Golfowy Komorów
Partner wydarzenia : Gmina Michałowice – Dofinansowane z budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych

DZIEŃ GOLFA W GMINIE MICHAŁOWICE

Serdecznie zapraszamy wszystkich na otwarty ,, Dzień Golfa w Gminie Michałowice ,, który odbędzie się 11 września (sobota) 2021 r., na terenie strzelnicy golfowej – Driving Range w Sokołowie (Gmina Michałowice) dojazd ul. Rodzinną do końca ulicy .

Będzie się działo , rezerwujcie czas , przybywajcie całymi rodzinami .

Każdy będzie mógł spróbować zagrać w golfa , konkursy z cennymi nagrodami , kącik plastyczny dla dzieci i wiele innych atrakcji .

Jedną z nagród będzie czapka golfowa – seria limitowana –  z logo Klubu Golfowego Komorów

Program wydarzenia;
– Spacery golfowe po specjalnie zaaranżowanym polu golfowym Pitch&Chip w grupach osób początkujących, gra z konkursami na tym polu wg instrukcji trenerów (zapewniamy sprzęt do gry)
– Akademia Golfa – nauka swingu golfowego na stanowiskach Driving Range (możliwość wybicia piłeczek golfowych

– Minigolf z konkursami
– 12.00 -13.00 – Konkurs golfowy dla chętnych „Nearest to the pin” z nagrodami konkurs w dwóch kategoriach:   1. osoby początkujące     2. golfiści – zapisy w recepcji wydarzenia
– Kącik plastyczny dla najmłodszych (edukacyjne kolorowanki golfowe)

Golf jest znakomitą formą rekreacji w każdym wieku . Przyjdź – spróbuj zagrać – może Ci się spodoba .

Początek wydarzenia godz. 10.00, koniec godz. 16.00.

Zachęcamy również do przybycia ekologicznymi środkami transportu, tj. spacerkiem , rowerami, itp.

Organizator: Klub Golfowy Komorów
Partner wydarzenia : Gmina Michałowice – Dofinansowane z budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych

Wstęp bezpłatny.

,, SENIORZY GRAJĄ W GOLFA ,,

W ramach projektu ,, Golf jest OK ,, zapraszamy wszystkich seniorów Powiatu Pruszkowskiego na rozpoczęcie swojej przygody z golfem.
W golfa można grać przez całe życie, a sama formuła gry w golfa – spacer, świeże powietrze, przyroda , wysiłek fizyczny, towarzystwo innych golfistów – jak udowodniły badania w krajach gdzie golf jest bardzo popularny, wpływa korzystnie na zdrowie fizyczne jak i kondycję psychiczną. Jest to też znakomita forma rekreacji na czas COVID – 19 , formuła gry daje możliwość spełnienia wszystkich wymogów sanitarnych .
Czekamy na zgłoszenia – zarzad@golfkomorow.pl – zajęcia odbędą się w małych grupach w dogodnym dla uczestników terminie .
Zapraszamy organizacje zrzeszające seniorów do kontaktu – chętnie spotkamy się , porozmawiamy na temat golfa i projektu
,, Seniorzy grają w golfa,, . Czekamy na Wasze zgłoszenia.
Projekt  finansowany przez   Powiat  Pruszkowski

Dzień Sportu w Gminie Michałowice

⛳  Klub Golfowy Komorów zaprasza na Dzień Sportu w Gminie Michałowice . Członkowie naszego klubu , na przygotowanych stanowiskach pomogą wszystkim chętnym spróbować zagrać w golfa
– zapewniamy sprzęt – kije golfowe i piłeczki.
– miejsce spotkania – strzelnica golfowa w Sokołowie /dojazd ul. Rodzinną/
– termin – 13 czerwca w godzinach 11 – 16
Zapraszamy  ⛳

Wiata , znaczniki odległości …

…nowe elementy na naszym driving range ….. lepsze warunki do doskonalenia gry w golfa ⛳
Zapraszamy wszystkich w dniu 13 czerwca na Dni Sportu w Gminie Michałowice , na przygotowanych stanowiskach będzie można spróbować zagrać w golfa – miejsce spotkania – strzelnica golfowa w Sokołowie.

Klub Golfowy Komorów -Patronem Wydarzenia – Noc Muzeów 2021 z golfem

Kuźni Golfa oraz Muzeum Historii Golfa w Polsce oraz AWF Warszawa i Biblioteka Główna AWF wspólnie organizują w dniu 15 maja 2021 roku – Noc Muzeów 2021 z golfem.

Niniejsze wydarzenie odbędzie się jako część akcji organizowanej przez miasto Warszawa pt. Noc Muzeów 2021 – głównym akcentem wydarzeń będzie golf i promocja tej dyscypliny sportu wśród mieszkańców.

Wydarzenia odbędzie się w dwóch lokalizacjach w podobnych godzinach pomiędzy godz. 13.00-20.00:

1. Muzeum Historii Golfa w Polsce, Kuźnia Golfa Pole Mokotowskie –  ” Historia golfa zapisana w hickorowym drewnie ”

2. AWF Warszawa, Biblioteka Główna AWF Warszawa – „*Popołudnie z golfem na AWF*”

W tych dwóch lokalizacjach zorganizowane będą różne atrakcje i zaproponowany został różny program, to co zaś łączy to animacje golfowe oraz wspólny reportaż, który zostanie wyemitowany w jednej godzinie w obydwu lokalizacjach. Obydwa wydarzenia odbędą się w wersji łączącej atrakcje w plenerze i online. Nie będzie zaś możliwości zwiedzania pomieszczeń.

Szczegółowe programy obydwu wydarzeń dostępne są na stronach organizatorów, w mediach, w social mediach oraz na stronie Nocy Muzeów 2021

Kuźnia Golfa –  – https://pl-pl.facebook.com/events/469235984411391/

AWF Warszawa –  http://www.um.warszawa.pl/nocmuzeow/?mapid=12

KONKURS – PODSUMOWANIE

Na naszym  facebooku – Klub Golfowy Komorów –  przez ostanie miesiące publikowaliśmy pytania konkursowe . Kilkadziesiąt osób udzieliło odpowiedzi  poznając jednocześnie etykietę i reguły gry w golfa , wszystkim dziękujemy za udział  . Pytania nie były trudne – o czym świadczy ilość poprawnie udzielonych odpowiedzi . Jak widać z przesyłanych komentarzy wszyscy się świetnie bawili .
Zwycięscy naszego konkursu  dostaną zaproszenie do udziału w zajęciach na których przejdą praktyczne szkolenie umożliwiające im zdobycie podstawowych umiejętności do gry w golfa .
Ze względu na panującą pandemię planujemy spotkania zorganizować w maju , na pewno będą też lepsze warunki pogodowe .
Golf jest znakomitą formą rekreacji na czas COVID-19 , formuła gry daje możliwość spełnienia wszystkich wymogów sanitarnych a jednocześnie bardzo korzystnie wpływa na kondycję fizyczną i psychiczną .
Zapraszamy chętnych do rozpoczęcia swojej przygody z golfem – więcej informacji jak zacząć grać w zakładce ,, Pierwsze kroki do golfa – Golf jest OK ,,