To był wyjątkowy Dzień Golfa – ,, Golf jest OK ,,

“Dzień Golfa – Golf jest OK” uważamy za wyjątkowo udany . Dopisała pogoda oraz uczestnicy wydarzenia, którzy na grę w golfa przybyli całymi rodzinami.

Zapewniliśmy szereg golfowych atrakcji, wszystko po to, aby pokazać, jak różnorodna i wciągająca jest gra w golfa. Na strzelnicy zorganizowaliśmy stanowiska do wybijania piłek, rozłożono tory do minigolfa oraz rozkładany putting green. Urządzono prowizoryczne 3-dołkowe pole krótkiej gry z target greenami i golfowymi dołkami, na którym udało się nawet rozegrać rywalizację gości honorowych. A rolę tę pełnili patroni tego wydarzenia – Wójt Gminy Michałowice Pani Małgorzata Pachecka oraz Starosta Powiatu Pruszkowskiego Pan Krzysztof Rymuza. Mini turniej przebiegł w przyjacielskiej atmosferze, przez większość czasu prowadzenie utrzymywała Pani Wójt. W ostatecznym rozrachunku w zaskakujący sposób wygrał Starosta Powiatu Pruszkowskiego, który pomimo, że w tym dniu pierwszy raz trzymał w ręku kij golfowy, w finale rywalizacji wbił kilkumetrowego putta. Emocjom nie było końca – taki właśnie jest golf.

Zapytany o wrażenia Starosta Powiatu odpowiedział – “Bardzo mi się podobała atmosfera, pole, a przede wszystkim uwagi trenera, który podkreślił, żeby nie myśleć za dużo, że to trzeba spojrzeć i tak jak natura wykazuje, uderzyć. I dzięki temu udało się wygrać.” Starosta podkreślał, że dla rozwoju tej dyscypliny bardzo ważne jest, aby przekonać nasze społeczeństwo, że jest to sport egalitarny, w którym każdy może znaleźć dla siebie miejsce, spędzić kilka godzin na świeżym powietrzu i to jest najważniejsza rola i funkcja w układzie społecznym golfa.

Pani Wójt z nutką niedosytu zauważyła: “Na pewno jest to sport, który potrafi wkręcić. I gdybyśmy tutaj ze Starostą spędzili cały dzień, to sądzę, że ta rywalizacja byłaby bardzo ciekawa.” O szansach na dalszy rozwój tego sportu w tym miejscu Pani Wójt powiedziała: “Na terenie gminy mamy dość dużo takiej przestrzeni, którą można byłoby urządzić pod pole golfowe. Pole golfowe dałoby nam odpór nadmiernej urbanizacji i to byłby ciekawy pomysł. Na ten moment nie pojawił się jeszcze inwestor, który złożył poważną propozycję, ale jeśli się taki pojawi, będziemy z nim rozmawiać” – w imieniu lokalnej społeczności mówiła Wójt Gminy Michałowice.

W programie imprezy nie zabrakło również Akademii Nauki Gry w golfa dla wszystkich zainteresowanych, którą prowadzili trenerzy, z zaangażowaniem asystowali zaś członkowie Komorowskiego klubu. Chętnych do spróbowania golfowych uderzeń nie zabrakło, a ostatni uczestnicy zapisywali się na listę nawet na parę minut przed planowanym końcem wydarzenia. Na stanowiskach driving range nie było granicy wieku, choć najmłodsi najchętniej zacięcie rywalizowali na torach minigolfa. Odbyły się również spacery golfowe po zaaranżowanym polu, w czasie których wyjaśniano podstawowe reguły i zasady gry. Wśród dodatkowych atrakcji znalazło się miejsce na kącik plastyczny dla dzieci, w którym powstawały głównie prace inspirowane tym sportem. Była strefa relaksu, catering dla wszystkich i sesje fotograficzne.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 10.00 i trwało do godz. 17.00, łącznie udział w nim wzięło 120 osób

Wszystkim za udział  serdecznie dziękujemy i zapraszamy na następne spotkania.

Patroni wydarzenia byli :
* Starostwo Powiatowe w Pruszkowie- Współfinansowane przez Powiat Pruszkowski
* Gmina Michałowice – Dofinansowane z budżetu Gminy Michałowice w ramach dotacji dla organizacji pozarządowych

Współorganizator :  Kuźnia Golfa i Muzeum Historii Golfa w  Polsce

Patron medialny:
* Podcast @Przy19dołku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *